Oszczędzaj pieniądze w prosty sposób

Opublikowano w 3 lipca 2022 18:27

Dziś zaczynamy pokazywać, jak w prosty sposób można zacząć inwestować. Pierwszym krokiem jest uporządkowanie swoich finansów.

 Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, gdzie poszły wszystkie twoje pieniądze na koniec miesiąca?

Chcielibyśmy pokazać Ci prosty, ale bardzo skuteczny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Model 4 kont. Działa to w następujący sposób:

Twoje miesięczne wpływy, np. pensja, trafiają na konto główne. Z tego konta opłacane są wszyskie miesięczne koszty stałe, czyli takie, które co miesiąc są takie same (raty kredytu, czynsz, umowa na telefon komórkowy itp.).

 Z konta głównego wpłacasz również stałą miesięczną kwotę na konto inwestycyjne (np. 10% swoich dochodów). Najlepiej ustawić tutaj zlecenie stałe. Gdy tylko pensja wpłynie na konto główne, kwota ta powinna zostać automatycznie przelana na konto inwestycyjne. Sam sobie płacisz! A co najlepsze, jeśli na początku miesiąca pieniądze już znikną z głównego konta, to i tak nie wydasz ich na nic, czego nie potrzebujesz.

 Dodatkowo na początku miesiąca na konto rezerwowe trafia stała kwota (np. 5%). Może to być konto call money lub gotówka w domu. Ważne jest, aby zawsze mieć w domu trochę pieniędzy na nagłe ,niespodziewane wydatki.

 Po opłaceniu kosztów stałych, inwestycji i rezerw, reszta trafia na konto gospodarstwa domowego. To jest konto, z którego żyjesz przez resztę miesiąca. Używasz go do zakupu żywności, restauracji czy ubrań. Z tym kontem trzeba planować tak, aby można było z niego żyć przez cały miesiąc. A jeśli na koniec miesiąca zostaną Ci pieniądze, możesz je zainwestować lub zafundować sobie coś miłego.

Dodaj komentarz

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.